Kategoriler

Azerbaycan Kameralı Sohbet

Azerbaycan kameralı sohbett’ten merhaba, kardeş ülkemiz azerbaycan kameralı sohbet sitemiz de, seviyeli ve anlaşabildiğimiz bir dilde konuşmak gerçekten insanları mutlu ediyor aynı dili konusuyoruz. Lehçeler ve kelimelerimiz farklı olsa da , hemen hemen tamamen hepsini rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Misafirlerimize  Sohbette.net olarak güvenli ve kendilerini rahat edebilecekleri bir ortam sağlıyoruz.

Sitemize Hangi Şehirlerden Giriş Yapılıyor

A
Astara (Azerbaycan)
Ağcabedi
Ağdam
Ağdaş
Ağstafa
Ağsu
B
Babek Kameralı Sohbet (şehir)
Bakü Kameralı Sohbet(Başkent)
Balaken
Berde
Beylegan
Bilesuvar
C
Cebrayıl
Celilabad
Culfa (Azerbaycan)
D
Daşkesen
F
Füzuli
G
Gedebey
Gence
Goranboy
Göygöl
Göyçay
H
Hacıkabul
Hankendi
Haydarabad – Azerbaycan Sesli Chat
Haçmaz
Hırdalan
Hızı
Hocalı
Hocavend
İ
İmişli
İsmayıllı
K
Kah
Kazah
Kebele
Kelbecer
Kıvrak
Kobustan
Kuba (şehir)
Kubadlı
Kusar
Kürdemir
L
Laçın
Lerik
Lenkeran
M
Masallı
Mingeçevir
N
Naftalan
Nahçıvan Kameralı Sohbet(şehir)
Neftçala (şehir)
O

Ordubad
Oğuz Kameralı Sohbet(şehir)
S
Saatlı
Sabirabad
Salyan
Samuh
Siyezen
Sumgayıt
Ş
Şabran
Şahbuz
Şamahı
Şeki
Şemkir
Şerur
Şirvan (Azerbaycan)
Şuşa
T
Terter
Tovuz
U
Ucar
Y
Yardımlı
Yevlah
Z
Zakatala
Zengilan
Zerdab

Azerbaycan Kameralı Sohbet Hakkında Bilmedikleriniz
1. Azerbaycan, dünyanın en eski petrol ihracatçısıdır. Dünyadaki ilk petrol sondajı, 1847 yılında Abşeron’da yapılmıştır. Hazar petrollerini Batı’ya açan ilk ülke olan Azerbaycan’da dünyanın en kaliteli petroolleri çıkarılmakta. 
2. 1918 yılında bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan Halk Cumhuriyeti, Doğu’da ilk demokratik cumhuriyet oldu. 1991’de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) dağılması ile yeniden bağımsızlığını kazandı.
3. Ermenistan’ın işgali sonucu dünya genelinde kendi ülkesinde öz yerinden zorunlu olarak göçe tabi tutulmuş en çok göçmen (mülteci) insan (1 milyondan fazla) Azerbaycan’da.
4. ABD ve İsviçre’den önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren dünyadaki ilk Müslüman ülke Azerbaycan’dı. 1918 yılında kadınlara oy hakkı tanındı.
5. Azerbaycan’ın para birimi olan Manat, dünyanın 5. değerli para birimidir.
6. 1885’te doğan ve 1948 yılında hayatını kaybeden ünlü besteci Üzeyir Hacıbeyov’un sahnelediği “Leyla ile Mecnun” doğu ülkelerinde bestelenen ilk opera olarak tarihe geçti.
7. Azerbaycan, 2006’da yüzde 35’lik büyüme hızıyla dünyada en hızlı büyüyen ülke, Dünya Bankası istatistiğine göre de 2009’da en reformcu ülke oldu.
8. Dünyanın en kaliteli havyarı Hazar Denizi’nin Azerbaycan kıyılarından çıkarılır. Dünya havyar üretiminin %80’i buradan karşılanır.
9. Türk Cumhuriyetleri arasında okuma ve yazma oranı en yüksek ülke Azerbaycan’dır.
10. Dünyada bulunan 11 iklimin 9’u Azerbaycan’da vardır.
11. Azerbaycan dünyada “Ateşler Ülkesi”, Bakü ise “Rüzgarlar Şehri” olarak anılır.
12. Hazar Denizi’nin en derin yeri 1025 metre ile Azerbaycan’dadır.
13. Azerbaycan’ın ilk üniversitesi Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti döneminde 15 Kasım 1919 tarihinde kuruldu.
14. Dünya’da Ankara hükümetini ilk tanıyan ülke Azerbaycan’dır.
15. Sovyet Sonrası Cumhuriyetler arasında, Eurovizyon’u kazanan ilk ülke Azerbaycan’dır.

Azerbaycan Kameralı Sohbet, Azerbeycan Kameralı Chat, Azerbeycan Görüntülü Sohbet, Bakü Kameralı Chat, Nahçıvan Kameralı Chat

Sohbette.net Ekibi.

#Kameralı Sohbet Kategorisinden Daha Fazla İçerik

 •   0
  Canlı Sohbet

  Sitemizin tamamen ücretsiz sesli sohbet, görüntülü canlı sohbet, kameralı sohbet imkanı sağlamaktadır. Sizde size sunulan bu imkanlardan faydalanabilirsiniz hemde hiç bir ücret karşılığında değil tamamen bedava ve ücretsiz bir oluşumdur. Sizde hemen kameralı canlı sohbet odalarımıza bağlanmak ve bir birinden güzel arkadaşlıklar kurmak istiyorsanız, kameralı chat giriş resimine tıklayınız. içerde bir birinden güzel arkadaşlıklar sizi […]

 •   0
  Avrupa Sohbet Odaları

  Avrupanın En Güzel Sohbet Sitesine Hoşgeldiniz bütün avrupalı konuklarımızı burada ağırlamak isteriz. sıcak ve güzel avrupa sohbet odalarımız herzaman sizlere kesintisiz hizmet suna bilmek için burada bulunmakta. sevgili kullanıcılarımız ile birlikte artık avrupa sohbet odalarında birlikte hizmet kurmak için burada bulunuyoruz. sevgili okurlarımız için bir arada daha nezih bir ortam kurmak için gurbetçilerimize sunulmuş bulunuyordur. […]

 •   0
  Sesli Chat

  Sesli chat , Kameralı Sohbet Kaliteli sohbetin tadını çıkaracağınız yerdesiniz. Sizlere güzel muhabbet imkanı sunmaktayız. Sohbet sitelerinin kamera sıkıntısı olduğunu biliyorsanız ve sohbet etmekten çekiniyorsanız merak etmeyin. Sitemizde bütün tarayıcılarda kamera açılmaktadır. Yeni arkadaşlıklar ve yeni bir sohbet ailesi imkanı için doğru yerdesiniz. Müsait zamanlarınızda kafanızı dinleyebileceğiniz gülebileceğiniz keyifli muhabbet edebileceğiniz bir sohbet sitesindesiniz. Günümüz […]

 •   0
  Kameralı Sohbet

  Dostlarınızla, arkadaşlarınızla, sevgiliniz ile bedava kameralı sohbet ler etmeye ne dersiniz? Tüm dünyaya hitap eden Ülkeler arası, kentler arası ve semtler arası sohbetin kurulduğu dostluk odalarında sizlerde aradığınızı bulacaksınız. En harika ve fenomen dinlediğiniz müzikler beraberinde sürenin ne türlü geçtiğini farklılık etmeyeceksiniz dahi, Kurmak dilediğiniz ve ek olarak doğrusu kurmaya çalıştığınız yepyeni dostluk ortamları arıyorsanız […]